Online Psikolog Ergin Duran

Meşgul

RANDEVU AL
Görüntülü 45 dk / 750.00₺
Sesli 45 dk / 750.00₺
Mesajlaşma 45 dk / 700.00₺
987 Seans
307 Danışan
49 Yorum

Ergin Duran

Uzman Psikolojik Danışman

Merhaba, ben Uzman Psikolojik Danışman Ergin Duran.


2016 senesinden bugüne yetişkin, ergen ve çiftlerle 1000 oturumun üzerinde online terapi süreci gerçekleştirdim. 2018 yılında Bahçeşehir Üniversitesinde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik alanında tezli yüksek lisans yapmaya başladım ve Evli çiftlerde psikolojik iyi oluş, güvensiz bağlanma boyutları (kaygı ve kaçınan) , kıskançlık algısı, aldatma ve aldatılma deneyiminin romantik kıskançlığı yordama gücü üzerine tez sürecimi tamamladım ve uzmanlığımı aldım.

Online ödeme yapmak istemezseniz, site yönetimiyle iletişime geçtiğinizde İBAN ile ödeme seçeneğinden de faydalanabilirsiniz. 

Online Terapi ; danışanlarla uzmanların bir araya gelmesini sağlayan kolaylaştırıcı bir yöntemdir. Seanslar genel olarak 8-10 oturum arası devam eder. Ancak bu durum sizi seansa getiren temel sebeplere göre değişebilir. Bazen oturumlar 6 oturumda sonlanırken, bazen ise 12-14 oturum arasında da devam edebilir. Bilinenin aksine terapi süreci tavsiye ya da öneri sunmaktan ziyade danışana uygun sorular sorabilme sürecidir. Bu yüzden seanslarda olabildiğince duygunuzu anlamaya ve size uygun sorular sormaya çalışacağım.

2016 yılında ise Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümünden mezun oldum. 2017 ve 2018 yılında Prof. Dr. Hürol Fışıloğlu’ndan Aile ve Evlilik Terapisi (2 modül) eğitimi aldım.

Çiftlerle yaptığım görüşmelerde takip ettiğim ekol gereği çiftlerin aynı yerde yaşaması gerekmektedir. Uzak ilişki yaşayan çiftlerin bireysel seans alması daha uygun olacaktır.

Bugüne kadar yüz yüze ve online olarak pek çok danışanla terapi süreci yürüttüm.  Görmüş olduğum danışanlarla; Anksiyete Bozukluğu, Mükemeliyetçilik, Ölüm ve Yas, Ayrılık, Depresyon, Panik Atak, İlişki Problemleri, Evliliğe Hazırlık gibi konularda çalışma fırsatım oldu. Ayrıca çocuk ve ergen iletişimine dayalı görüşmeler de yapmaktayım. MMPI Çok Yönlü Kişilik Envanteri, Wisc-R Zeka Testi, Çocuklar İçin Psikolojik Testler uygulayıcısıyım. 

[email protected] adresinden görüşmek istediğiniz konuyu iletirseniz sizinle çalışıp çalışamayacağıma dair dönüş yapabilirim.

Uzmanlık Alanları

Eğitim Bilgileri

Lisans / Eskişehir Osmangazi Üniversitesi / Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

2012-2016

Yüksek Lisans / Bahçeşehir Üniversitesi / Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

2018-2021

Sertifikalar

Aile ve Evlilik Terapisi 1.Düzey Kuramsal ve Uygulamalı Eğitim Çalışması / İlişki Pusulası Aile Çalışmaları Enstitüsü - Hürol FIŞILOĞLU

2017

Aile ve Evlilik Terapisi 2.Düzey Kuramsal ve Uygulamalı Eğitim Çalışması / İlişki Pusulası Enstitüsü-Prof.Dr. Hürol FIŞILOĞLU

2018

Wisc-R Zeka Testi Eğitimi / İstanbul / Klinik Psikoloji Enstitüsü

2016

MMPI Çok Yönlü Kişilik Envanteri / İstanbul / Bilgelik Enstitüsü ve Bilişsel Davranışçı Terapistler Derneği

2016

Çocuk Resimleri Analizi / İstanbul/ Rasyonel Psikoloji Enstitüsü

2017

Danışan Yorumları (49)