Online Psikolog Ergin DURAN

Meşgul

281 Seans
97 Danışan
21 Yorum

Ergin DURAN

Uzman Psikolojik Danışman

Merhaba, ben Psikolojik Danışman Ergin Duran.
5 senedir yetişkin, ergen ve çiftlerle 500'ün üzerinde online terapi süreci gerçekleştirdim. 2018 yılında Bahçeşehir Üniversitesinde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik alanında tezli yüksek lisans yapmaya başladım.

Online Terapi; danışanlarla uzmanların bir araya gelmesini sağlayan kolaylaştırıcı bir yöntemdir. Seanslar genel olarak 8-10 oturum arası devam eder. Ancak bu durum sizi seansa getiren temel sebeplere göre değişebilir. Bazen oturumlar 6 oturumda sonlanırken, bazen ise 12-14 oturum arasında da devam edebilir. Bilinenin aksine terapi süreci tavsiye ya da öneri sunmaktan ziyade danışana uygun sorular sorabilme sürecidir. Bu yüzden seanslarda olabildiğince duygunuzu anlamaya ve size uygun sorular sormaya çalışacağım.

Tez konumu, "Evli Bireylerde Psikolojik İyi Oluş ve Güvensiz Bağlanma Stillerinin Romantik Kıskançlığı Yordama Gücü" üzerine belirledim ve şu an tez yazma sürecim devam etmekte. 2016 yılında ise Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümünden mezun oldum. 2017 ve 2018 yılında Prof. Dr. Hürol Fışıloğlu’ndan Aile ve Evlilik Terapisi eğitimi aldım. Evli çiftlerle İlişki Pusulası modeline göre çalışma yapmaktayım. Bugüne kadar yüz yüze ve online olarak pek çok danışanla terapi süreci yürüttüm.  Görmüş olduğum danışanlarla; Anksiyete Bozukluğu, Mükemeliyetçilik, Ölüm ve Yas, Ayrılık, Depresyon, Panik Atak, İlişki Problemleri, Evliliğe Hazırlık gibi konularda çalışma fırsatım oldu. Ayrıca çocuk ve ergen iletişimine dayalı görüşmeler de yapmaktayım. MMPI Çok Yönlü Kişilik Envanteri, Wisc-R Zeka Testi, Çocuklar İçin Psikolojik Testler uygulayıcısıyım. 

 

*Canlı sohbet seçeneğinden teknik ekiple iletişime geçtiğiniz takdirde 10 dakikalık deneme seansı gerçekleştirebiliriz.

Uzmanlık Alanları

Eğitim Bilgileri

Lisans / Eskişehir Osmangazi Üniversitesi / Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

2012-2016

Yüksek Lisans / Bahçeşehir Üniversitesi / Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

2018-2021

Sertifikalar

Aile ve Evlilik Terapisi 1.Düzey Kuramsal ve Uygulamalı Eğitim Çalışması / İlişki Pusulası Aile Çalışmaları Enstitüsü - Hürol FIŞILOĞLU

2017

Aile ve Evlilik Terapisi 2.Düzey Kuramsal ve Uygulamalı Eğitim Çalışması / İlişki Pusulası Enstitüsü-Prof.Dr. Hürol FIŞILOĞLU

2018

Wisc-R Zeka Testi Eğitimi / İstanbul / Klinik Psikoloji Enstitüsü

2016

MMPI Çok Yönlü Kişilik Envanteri / İstanbul / Bilgelik Enstitüsü ve Bilişsel Davranışçı Terapistler Derneği

2016

Çocuk Resimleri Analizi / İstanbul/ Rasyonel Psikoloji Enstitüsü

2017

Danışan Yorumları (21)