Online Psikolog Ferda BAYAZIT

Meşgul

Görüntülü 45 dk / 300.00₺
Sesli 45 dk / 300.00₺
Mesajlaşma 45 dk / 275.00₺
5 Seans
4 Danışan
0 Yorum

Ferda BAYAZIT

Psikolog

Merhaba, ben Psikolog Ferda BAYAZIT lisans eğitimimi 2020 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olarak tamamladım. Lisans eğitimi boyunca Türkiye'nin ilk klinik nöropsikoloji laboratuvarını kuran Prof. Dr. Öget Öktem Tanör’ ün yanında "afazi –belirli nörolojik sorunlar sonucu konuşma ve konuşma ile ilişkili alanlarda yeti kaybı” tanısı almış hastaların rehabilitasyonu sürecine ortak oldum ve birebir hastalarla görüşmeler sağladım. Aynı zamanda klinik alanda mesleğime büyük katkısı olacağına inandığım için İstanbul Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı bünyesinde klinik psikoloji stajımı gerçekleştirdim. Psikoloji biliminin alt alanlarından biri olan “endüstri ve örgüt psikolojisi" alanında insan kaynakları yönetici asistanı olarak özel bir şirkette görev aldım.

Lisans eğitimini ve stajlarını tamamladıktan sonra erişkin ve genç yaştaki kişilerle çalışmayı hedefleyerek depresyon, anksiyete ve stres gibi sorunların yarattığı etkilerle baş etmek ve ruhsal dünyanın tekrar dengesine geri dönebilmesi için terapi odasında Bilişsel Davranışçı Terapi ekolünden yararlanmaya başladım. Bunun yanı sıra birçok ruhsal sorunun çözümünde etkili olan (EABCT – Avrupa Davranışçı ve Kognitif Terapiler Birliği’nin) eğitim standartlarına uygun olarak düzenlenen Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği’nde eğitimlerimi tamamladım. Her ne kadar şimdiki sorunlara odaklanan bir terapi yaklaşımını benimsemiş olsam bile bireylerin geçmiş yaşantılarının bugünü etkilediğini düşündüğüm için psikodinamik yaklaşımdan da beslenerek terapi seanslarımı gerçekleştirmekteyim.

Klinik pratiğinde çiftlerin aralarındaki çözümlenmemiş sorunların aile dimaniğine de olumsuz etki ettiğini gözlemlediğim için çiftlerle de çalışmaya karar verdim. Bilimsel araştırma temelli Gottman Çift Terapisi eğitimlerine başladım, eğitim sürecim devam etmektedir. Bir terapist olarak, danışanlarının hedeflerine ulaşmasındaki en büyük etkenin sıcaklığa ve güven ilişkisine bağlı olduğuna inanmaktayım. Terapi odasında danışan-terapist arasında kurulan sağlıklı ilişkinin gelecekteki ve şimdiki ilişkilere olan etkisinin hızlı bir değişim yarattığını düşünmekteyim. Sizlerle aramızda kurulacak olan terapötik ittifakın kendinizi keşfedeceğiniz bu bireysel yolculuğa bir ışık olacağına inanıyorum.

 

Uzmanlık Alanları

Panik Atak

OKB

Stres

Sınav Kaygısı

Öfke Kontrolü

Takıntı

Kilo Verme Güçlüğü

Saç ve Kıl Koparma Hastalığı (Trikotillomani)

İletişim Sorunları

İlişki Problemleri

Yas

Psikoonkoloji

Bireysel Terapi

Özgüven ve Kaygı Problemleri

Çift Terapisi

Depresyon

Yaygın Aksiyete Bozukluğu

Çocuk Testleri

Uzmanlık Alanları

Eğitim Bilgileri

Lisans / İstanbul Üniversitesi / Psikoloji

2015-2020

Sertifikalar

Bilişsel Davranışçı Terapi SÜPERVİZYON Eğitimi / Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği - Prof. Dr. Hakan TÜRKÇAPAR

2021

Bilişsel Davranışçı Terapi Beceri Eğitimi / Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği

2020

Gottman Çift Terapisi / Psikoİst

2020

Travma Ağırlıklı Kognitif Terapi Yaklaşımıyla Kanser Sürecindeki Bireylerle Çalışma / Psikoonkoloji Eğitimi- Dr. Esra Savaş

2020

Yeme Bozukluklarında Bilişsel Davranışçı Terapİ / DATEM / Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu

2020

Rorschach ve TAT Testleri / Rorschach ve Projektif Testler Derneği

2020

Çocuk Değerlendirme Testleri Eğitimi / Kim Psikoloji

2020

Danışan Yorumları (0)