Online Psikolog Melisa BAŞTERZİ

Meşgul

Görüntülü 45 dk / 350.00₺
Sesli 45 dk / 350.00₺
84 Seans
27 Danışan
2 Yorum

Melisa BAŞTERZİ

Psikolojik Danışman

“Karakterin değişmez olduğu her şekilde yanlıştır.” -Jules Payot

Payot, İrade Terbiyesi adlı kitabında karakterin değişebileceğine olan inancını bu şekilde dile getirir. Terapi, tümden kişiliği değiştirmese de her halükârda değişimi getiren bir yer. Elbette, terapideki tek amaç değişim değildir. Başka birçok amaç olabilir ve bu amaçlar kişinin ihtiyaçlarına göre şekillenir. Örneğin, amaçlardan biri de sizin ihtiyacınız olan şeyi keşfetmek ve ihtiyaçlarınızı karşılayabilmenizi sağlamaktır. Fakat tüm bunlar aynı zamanda birer değişimdir de öyle değil mi?

Merhaba, ben Psikolojik Danışman Melisa Başterzi. 2019 yılında Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünden mezun oldum. 2021 yılında Yeditepe Üniversitesi’nde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik alanında tezli yüksek lisans yapmaya başladım. Şu anda tez dönemime geçmiş bulunmaktayım. Bunun öncesinde okullarda çocuklarla ve gençlerle çalıştım. Yüksek lisansım sırasında ise süpervizyon alarak yetişkinlerle çalıştım.

Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği’nden Bilişsel Davranışçı Terapiler Temel Eğitimi'ni (50 saat) aldım fakat seanslarda Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Terapi, Öyküsel Terapi gibi yüksek lisansım boyunca öğrendiğim farklı terapileri de içeren eklektik bir yaklaşımı benimsemekteyim.

Objektif Çocuk Değerlendirme testlerinden şu testlerin uygulayıcısıyım: Bender Gestalt, Catell, Benton, Burdon, D2, Frankfurter, Frostig, Gesell, Kelime Söyleyiş, Goodenough, Metropolitan, Peabody, Porteus, Agte.

Uzmanlık Alanları

Eğitim Bilgileri

Lisans / Boğaziçi Üniversitesi / Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

2014-2019

Yüksek Lisans / Yeditepe Üniversitesi / Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (Tezli)

2021-Devam Ediyor

Sertifikalar

Objektif Çocuk Değerlendirme Testleri Eğitimi / Kim Psikoloji

2019

Psikanalitik Psikopatoloji ve Projektif Testlere Giriş Seminerleri / Rorschach ve Projektif Testler Derneği

2021

Danışan Yorumları (2)