Psikoloğa Sor?

Aklınıza takılan soruları uzmanlarımızla paylaşabilir, fikir sahibi olabilirsiniz.
Aklınıza takılan soruları psikoloğa soru sor ile ücretsiz olarak sorun , fikir sahibi olun.

Psikoloğa soru sormak istiyorum;

Psikologlara Sorulan Toplam 205 Soru;

 • - Halil ****** 2022-05-12 09:44:44
  Yakın kız arkadaşıma aşık oldum onu unutamıyorum hayatımdan çıkartmaya çalışıyorum olmuyor (Bağımlılıklarım Var Kategorisi)
  • Fulya UZUN 2022-05-14 10:25:00

   Merhabalar Halil İbrahim Bey, Bizimle paylaşmış olduğunuz problem durumu sizin günlük işlevselliğinizi ne ölçüde etkiliyor? Bu durum ve yaratmış olabileceği duygusal zorluklar, ifade edilemeyen duygular için bir profesyonel ile görüşebilirsiniz.

 • - Fatma ****** 2022-05-08 11:59:49
  Evliliğimi mantık olarak bitirmem gerektiğini düşünüyorum ancak buna duygusal olarak kendimi hazı hissetmiyorum Evliliğimi kurtarnak istiyorum. Hata üstüne hata yapan çok öfkeli ama beni deli gibi seven bi eşim var. Nefes alamıyorum. Umudum kalmadı hiç bir şeye (Kaygı Bozukluğu Kategorisi)
  • Şuayip KÜTÜK 2022-05-08 16:00:48

   Merhabalar, eşlerin evlilik sürecinde birbirlerine olan yaklaşımı, sağlıklı bir ilişki yaşanmasını olumlu veya olumsuz yönde etkilemektedir. Bununla birlikte birbirlerine hassas yaklaşıp anlayışla yaklaşmaları gerekmektedir. Süreç içerisinde kişi evliliğin sorumluluklarını ve sosyal hayatın sorunlarınında getirdiği problemleri kaldıramadığı durumlarda kendini ifade etme yöntemi şiddet alkol vb durumlar olmakta. Bunun için önce eşlerin birlikte terapi desteği alması veya ayrı ayrı almaları önem arzediyor. Bu süreç birlikte aşılacak bir süreç olduğu için daha hızlı yol almanızı sağlayacaktır.

 • - Fatma ****** 2022-05-08 11:57:15
  Ben 33 yaşında bir çocuğu olan bi öğretmenim. Eşim gardiyan. Çok öfkeli bir insan 2.5 yıllık evliliğimde bir kez şiddet gördüm. Evi terk edip annemlerde kaldım. Ancak özür dilemesi bi daha yapmayacağını beni çok sevdiğini söylemesi üzerine söz vermesini söyledin ve geri döndüm.4 aylık süreç güzel geçti beni hiç üzmedi. Eskiden yapmadığı şeyleri de yaptı benim için. Ancak ben muhafazakar bi insanım kabul edemeyeceğim bir başka hatayı yaptı.yakın bi akrabasının düğününde gece geç saatlere kadar kalıp içki içmiş. (Evlilik Problemleri Kategorisi)
  • Beste DAYLAN 2022-05-20 09:12:07

   Merhaba, eşinizin size şiddet uygulamasının içinizde bir yara bırakması çok normal bir durum ancak sonrasında pişman olması ve size karşı bunu telafi edici davranışlarda bulunması sizi rahatlatmış gibi gözüküyor. Alkol alma konusunda, eşinizin alkol almasının sizi neden rahatsız ettiğini sorgulayabilirsiniz.

 • - Meli̇ke ****** 2022-05-07 10:42:41
  Bebeğim dünyaya geldiğinde o sanki yokmuş gibi yasamak istedim hep eskisi gibi rahat sessiz huzurlu hiç mutlu olmadım doğduğu İÇİN o ağladıkça hep kaçtım bende ağladım simdi bir yaşına yaklaştı her şey daha kolay ama hala sanki o ilgisizligi kendimde hissediyorum istemeden anne oldum eşim istediği için kendimi hazır hissetmiyordum hala da öyle sadece yalnız kalmak istiyorum kimse olmasın yanımda ama çoçuğum olmadan da yaşayamıyorum çok gelgit içindeyim öyle bunaldım ki anlatamam anneliğim yetersiz diye düşünüyorum (Diğer Kategorisi)
  • Ergin DURAN 2022-05-07 15:47:15

   Merhaba, öncelikle istemeden anne oldum demişsiniz, hamilelik süreci sizin için nasıldı? Kendinizi hamilelik boyunca nasıl hissettiniz? Çocuk doğduktan sonra fiziksel olarak ne kadar yakınlık kurdunuz? Kucağa alma, sarılma vs. Çocuğun anneyle kurduğu bağ yetişkinlik çağı için de oldukça kıymetli. Bu nedenle çocuğunuza karşı duygularınızı, evin içinde eşinizin size karşı olan yaklaşımı, bunalma durumunuzu ya da yetersiz annelik düşüncesini ele almamız gerekebilir. Anladığım kadarıyla sizde ilk defa anne oldunuz, bu nedenle neler yapacağınıza karar vermekte zorlanıyorsunuz. Konuyu daha detaylı ele alabilmek adına randevu oluşturmanız daha uygun olacaktır. Sağlıklı günler dilerim.

 • - Meliha ****** 2022-05-03 11:58:26
  Takıntı travma diye biliyorum fulsac ilaç kullanıyorum zma pek iyi gelmedi (Depresyon Kategorisi)
  • Şuayip KÜTÜK 2022-05-04 14:34:51

   Yaşadığınız travmatik durumlar varsa çok fazla düşünüyor olabilirsiniz. Bu gibi durumlarda uyku kabuslarla bölünür ve insan kendini iyi hissetmez. İlaç tedavisinin yanında ruh sağlığı uzmanından da destek almanızda fayda olacaktır. Düşünce şeklimizde değişiklikler ve farklı bakış açıları ile yenilikler katmamız etkili olacaktır

 • - İzel ****** 2022-05-03 10:25:47
  Merhaba ben aşırı derecede anksiyete bozukluğu yaşıyorum sürekli öldürmek istiyorum kendimi yaşadığım travmalarımı aşamıyorum bazı bağımlılıklarım var ve aşamıyorum bunları ne yapmam gerekiyor lütfen yardımcı olur musunuz (Panik Atak Yaşıyorum Kategorisi)
  • Büşra ARSLAN 2022-05-03 11:29:53

   Merhaba İzel hanım. Ölüm düşünceleriniz nedeniyle öncelikle bir psikiyatrist randevusu almanızı ve bu düşüncelerinizi doktorunuzla paylaşmanızı öneririm. Sonrasında dilerseniz rahatsız hissettiğiniz konular için terapi desteği sunabiliriz. İyi günler dilerim.

 • - Kemal ****** 2022-04-29 00:58:50
  Benim çift sayı takıntım var Mesela bir dizi izliyorum o dizide Bir karakterin çıkmasına 30 sn var diyorum kendi kendime ve yuzde 20 yuzde 80 gibi oranlar veriyorum buna benzer ve bunun gibi olaylar oluyo ve bunun gibi olaylari düşundugumde çok saçma sapan şeyler yaptigimida biliyorum ama engel olamiyorum Diyelim bu kafamdaki şeyleri yaptım 1 ay sonra bu olayı düşündüğümde çift takıntım olduğu için sen yüzde 20 değil yüzde 25 i düşündün diyo ve acayip derecede geriliyorum lütfen buhastalıktan kurtulabilirim yardim edin (Takıntılarım Var Kategorisi)
  • Şuayip KÜTÜK 2022-04-29 13:26:23

   Merhabalar, bu konuda mutlaka bir uzmana başvuru yapmanız daha doğru olur. Aile ve yaşantı öyküsü alıp ilerleme daha sonra yapılırsa etkili olacaktır

 • - Serap ****** 2022-04-29 00:34:11
  Merhaba hocam bipolar hastasi erkek arkadasim var 3 yil once ilac tedavisi gormustu iyiydi ama 1 yili askin cok sikintili surecler geciriyoruz ve tekrar doktora gidip tedavi olma dusuncesi yok ona yardimci olamiyorum hic bisekilde kimseyi dinlemiyor herseye takiliyor hep problem gergin bi hayat yasiyoruz normal bi hayatimiz kalmadi surekli problemlerle ugrasiyoruz piskolojik olarak cok yiprandik ben nasil yardimci olcagimi nasil bi yol izleyecegimi bilmiyorum bir yol gosterirmisiniz tesekkurler (Diğer Kategorisi)
  • Şuayip KÜTÜK 2022-04-29 13:24:43

   Merhabalar, bu konuda öncelikle kişinin kendisinin yardım davranışına açık olması ve tedavi için ılımlı olması gerekir. Bunlar olmadan sizin tek destek sunmanız çok zor olacaktır,arkadaşınızın uzman desteği alması şart. Mümkünse psikiyatri veya klinik psikolog. İlaç tedavisi gerekebilir.

 • - Hasan ****** 2022-04-27 16:17:35
  Hocam bende yaklaşık 5 yıldır mide bulantısı var öncelikle fizyolojik olarak tüm tetkikler yapıldı ve psikolojik olduğu söylendi sonra ilaçlı tedaviler aldım biraz rahatlattı Bi süre sonra yine kötü olmaya başladım sonra Bi psikologa gittim 4 ay kullandığım ilaçları bıraktırdı 1 yıldır ilaç kullanmıyorum. Geçmişle ilgili problemim var 1 ay öncesini düşünsem bile midem bulanıyor ki geçmişte çok çok büyük Bi olay yaşamadım ne yapmam gerekiyor bunu yenmek için (Kaygı Bozukluğu Kategorisi)
  • Şuayip KÜTÜK 2022-04-29 13:21:31

   Merhabalar, psikologunuzun desteği işe yaramadı ise farklı bir uzmandan destek almanızda fayda var. Mümkünse emdr terapisi uygulayan bir uzman olursa daha faydalı olacağını düşünüyorum. Bu gibi durumlar bilinçdışı kodlamalar sayesinde oluşabilmekte bundan dolayı öykü alıp daha sonra destek sunmak doğru olacaktır. Kendi başınıza sadece şimdiye odaklanıp kendinizi meşgul ederek çava sarfetmeniz yardımcı olabilir

 • - Murat ****** 2022-04-26 21:01:11
  Borderline bir kız arkadaşım var ve çok tutarsız davranışları var,hiçbir şekilde kendisine güvenemiyorum Acaba gerçekten dürüst olabilirlermi ve güvenilebilirmi duyguları ve söyledikleri gerçekmidir (Kaygı Bozukluğu Kategorisi)
  • Beste DAYLAN 2022-05-20 09:12:53

   Borderline kişilik bozukluğu tedavi edilmesi gereken bir rahatsızlık. Bunun için kendisini tedavi olmaya ikna etmenizi öneririm.

 • - Öznur ****** 2022-04-26 13:32:53
  Hocam benim üniversite tercihi olarak istediğim meslekler vardı fakat işsiz kalma kaygısı ile farklı alanda tercihlerimi yaptım ama bir yerde kalamama problemim var 4 sene de 4 bölüm değiştirdim şimdi de devam etmek istemiyorum yalnızca sevdiğim alanlarda ilerliyebiliyorum şuan baya zaman kaybım var yaşıtlarımdan gerideyim hayallerimden vazgeçtim depresyondayım sürekli daldan dala atlamayı sevmiyorum aslında ama mecburiyeti sevmiyorum onun dışında insomnia yım geceleri yatamıyorum insanlara ayak uyduramıyorum (Depresyon Kategorisi)
  • Şuayip KÜTÜK 2022-04-26 23:51:04

   Merhabalar, öncelikle meslek konusunda yapmayı sevdiğiniz, en iyi yapabildiğiniz, 15-20 saat hiç sıkılmadan yapabileceğiniz meslek hangisi ise o mesleğe yönelmenizi tavsiye ederim. Severek yaptığınız işten para kazanırsınız ve en iyisi olursunuz. Hiçbir mesleğin iş garantisi yok. Çalışan ve emek eden birileri iş noktasında sorun yaşamaz. İnsomnia noktasında öncelikle bir psikiyatri den ilaç tedavisi ardına ekibimizden veya başka uzmanlardan psikolojik destek alabilirsiniz. Tek başına üstesinden gelmek kolay olmayabilir.

 • - Selin ****** 2022-04-25 14:44:36
  hocam 28 yaşındayım küçüklüğümden beri tırnak ve dudak koparıyorum bir türlü bırakamıyorum. alışkanlık olduğunu düşündüğüm için 8 ay boyunca kalıcı oje yaptırdım o süreç boyunca pek fazla koparmadım(kalın ve dayanıklı oluyolar pek kopmuyor yani denemişliğim var) ama çıkarttığım gibi yine başladım. hangi zamanlarda artıyo bilmiyorum stresle artıyor ama çoğu zaman farkında olarak koparıyorum hiç mutlu değilim bu durumdan (Diğer Kategorisi)
  • Büşra ARSLAN 2022-04-25 17:57:56

   Merhaba Selin hanım. Öncelikle durumdan rahatsız olmanız ve bu durumun geçmesine yönelik motivasyonunuz çok değerli. Stres, kaygı gibi faktörler tetikleyici etkiye sahip olabiliyor. Destek talebiniz varsa randevu oluşturabilirsiniz. Konuya sizinle birlikte daha detaylı bakarak size daha sağlıklı dönüşler yapmış oluruz. Sevgiler.