Online Psikolog İclal Dilara BALCI Çevrimdışı
Uzmanlık Alanları:

Bilişsel Davranışçı Terapi, Depresyon, Panik Atak, Anksiyete Bozuklukları, Sınav Kaygısı, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Fobiler, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, İletişim Problemleri, İlişki Problemleri , Sosyal Kaygı

Merhaba, ben Klinik Psikolog İclal Dilara Balcı.
2020 yılında İstanbul Medipol Üniversitesinden onur öğrencisi olarak mezun oldum. 2017 yılında İstanbul Üniversitesinde başlamış olduğum Sosyoloji bölümünden ise 2021 yılında mezun oldum. Yine 2021 yılında Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesinde Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programına başladım. 2023 Ocak ayında ise ‘Alkol ve Madde Bağımlılığında Nüksü Önleme Çalışmalarının İncelenmesi’ başlıklı araştırmamın savunmasını başarılı bir şekilde geçerek yüksek lisanstan mezun oldum.

Lisans ve yüksek lisans sürecim boyunca Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Down Sendromu Derneği, Moodist Psikiyatri Hastanesi ve Dünya Danışmanlık Merkezi gibi çeşitli kurumlarda stajlar gerçekleştirdim.

Yüksek Lisans sürecimde ve sonrasında Bilişsel Davranışçı Terapi ekolünün teorik ve süpervizyon eğitimini tamamladım. Burada başlayan süpervizyon sürecim ile danışan görmeye başladım. Yaklaşık 2 yıldır yetişkin bireylerle seanslar gerçekleştirmekteyim. Bunun yanında Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi uygulayıcısıyım. Psikodinamik Terapi ekolünün de teorik eğitimini tamamladım ve uygulayıcı olma yolunda eğitimler almaya devam etmekteyim. Ayrıca MMPI Kişilik Envanteri ve Çocuk Testleri uygulayıcısıyım.

Uzmanlık Alanlarım

Bireysel Terapi
Depresyon
Panik Atak
Anksiyete Bozuklukları
Sınav Kaygısı
Obsesif Kompulsif Bozukluk
Fobiler
Travma Sonrası Stres Bozukluğu
Sosyal Anksiyete Bozukluğu
İletişim Problemleri
İlişki Problemleri
Öfke Problemi
Yeme Bozuklukları
Stres ve İlişkili Problemler


Uzmanlık Alanları

Eğitim Bilgileri

Sertifikalar

Danışan Yorumları:
Whatsapp