Online Psikolog İdil Sera ŞAHİN

Meşgul

RANDEVU AL
Görüntülü 45 dk / 650.00₺
Sesli 45 dk / 650.00₺
Mesajlaşma 45 dk / 600.00₺
159 Seans
71 Danışan
10 Yorum

İdil Sera ŞAHİN

Psikolojik Danışman

Merhabalar, ben Psikolojik Danışman İdil Sera Şahin. 2020 yılında Ege Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden mezun oldum ve o zamandan beri ergenler ve yetişkinlerle bireysel psikolojik danışma seansları yürütüyorum. İlk iki yılımda özel bir kurumun lise kademesinde okul psikolojik danışmanı olarak çalıştım. Bu deneyim, gençlerle çalışmanın ve onların akademik ve duygusal gelişimlerine destek olmanın ne kadar kıymetli olduğunu bana gösterdi. Lise kademesinde edindiğim tecrübe ile bireysel psikolojik danışmanın yanında üniversite sınavına hazırlanan öğrencilere öğrenci koçluğu yapmaktayım.

Psikolojiye olan tutkum, üç yıldır Psikolektif online platformunda psikolojiye dair yazılar yazarak içerik üretmemi sağladı. Kaygı, öfke kontrolü, stresle başa çıkma, motivasyon, ilişki problemleri gibi birçok konuda çalıştım ve çalışmaya devam ediyorum.

2019 yılında Dr. Nevin Dölek’ten Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi aldım. Bu terapi, danışanların hızlı bir şekilde çözümler bulmasına yardımcı olmayı hedefler. 2020 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi'nin gerçekleştirdiği Aile Danışmanlığı Eğitimini alarak ailelerin daha sağlıklı ve uyumlu bir şekilde birlikte yaşamasına yardımcı olmayı öğrendim.

2022 yılında EMDR I. Düzey eğitimimi tamamlayarak, travma sonrası stres bozukluğu ve diğer travmatik deneyimlerin üstesinden gelmeye yardımcı olabilecek bir terapi yöntemi üzerinde uzmanlaştım. Ayrıca Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği tarafından gerçekleştirilen Bilişsel Davranışçı Terapi Temel Eğitimini tamamladım. Bu terapi, danışanların düşünme biçimlerini ve davranışlarını değiştirerek daha sağlıklı ve üretken bir yaşam sürdürmelerine yardımcı olmayı hedefler.

Şu anda Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği tarafından verilen Şema Terapi Eğitimine devam etmekteyim. Bu terapi, danışanların geçmiş deneyimlerinin günümüzdeki düşünme, hissetme ve davranış biçimlerini nasıl etkilediğini anlamalarına yardımcı olmayı hedefler.

Her danışanın kendine özgü bir hikayesi ve ihtiyaçları olduğunu biliyorum. Bu yüzden her danışanımla çalışırken, onların ihtiyaçlarına ve hedeflerine en uygun terapi yöntemlerini kullanıyorum. Danışanlarımın yaşamlarında olumlu değişiklikler yapmalarına yardımcı olmak benim için büyük bir onur ve ayrıcalıktır.

Psikolojik danışmanlık sürecinde sizinle birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum. Kendinize dair daha fazla bilgi paylaşmak ve danışmanlık sürecimiz hakkında daha fazla bilgi almak için benimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

SERA10 koduyla ilk seansa %10 indirimle başlayabilirsiniz. 

Uzmanlık Alanları

Eğitim Bilgileri

Lisans / Ege Üniversitesi / Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

2015-2020

Sertifikalar

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi / İzmir Psikoloji Enstitüsü

2019

Aile Danışmanlığı / Yıldız Teknik Üniversitesi

2020

Danışan Yorumları (10)