Psikoloğa Sor?

Aklınıza takılan soruları uzmanlarımızla paylaşabilir, fikir sahibi olabilirsiniz.
Aklınıza takılan soruları psikoloğa soru sor ile ücretsiz olarak sorun , fikir sahibi olun.

Psikoloğa soru sormak istiyorum;

Psikologlara Sorulan Toplam 119 Soru;

 • - Fatma ****** 2022-01-14 18:35:50
  Kızım 11 yaşında çalma davranışı var. Babasının cebinden para alıyor okul kantininden bir şeyler çalıyor marketten çalıyor. Ne yapabilirim (Diğer Kategorisi)
  • Ergin DURAN 2022-01-15 19:21:26

   Merhaba, çocuklarda çalma davranışının farklı farklı sebepleri olabilir. Ancak öncelikle çocuğun çalma davranışını anlamlandırmamız gerekmektedir. Diğer yandan bu tür davranışların altında ilgi çekme ya da sevgi eksikliği yatabilir. Bu konuda sizi daha detaylı dinlemek ve ebeveyn danışmanlığı yapmak hem sizin için hem de çocuğunuz için daha faydalı olacaktır. Konuyla ilgili online terapi desteği almanız faydalı olacaktır.

 • - Ebru ****** 2022-01-13 00:47:37
  Merhaba 6 yaşında oğlum var 4 yasında önce basladı ölüm takıntısı durmadan ölüm ne ben olucemmı dıye sorular sormaya basladı her sordugu soruyu yalansız onun anlayabılecegı dılle cevapladık ama hıc durmadan ben solemıyorum beynım soluyo unutamıyorum dıye aynı soruyu cvp almamasına ragmen defalarca soruyo bisüre sonra kendınden gectı simdi farklı konuları yıne aynı sekılde takıntı halıne getırdı ve ben nasıl unutucam beynım soruyo ben sormuyorum dıye bellı seylerı hoc aralıksız yıne soruyor ve aglama krızlerı oluyo (Diğer Kategorisi)
  • Ergin DURAN 2022-01-13 00:56:15

   Merhaba, çocuğunuz 4 yaşındayken ölüm kavramını nasıl öğrendi? Sizin yanıtlarınızı zihninde nasıl canlandırdı? Bu sorulardan vazgeçtiği dönemde ona iyi gelen ya da anlamlandırdığı bir sebep mutlaka olmuştur. Konuyla ilgili çocuklarla çalışan uzmanlarımızla önce siz, daha sonra çocuğunuzun görüşmesi sürecin daha sağlıklı ilerlemesine yardımcı olacaktır. Dilerseniz canlı destekten ya da whatsapp iletişim numarasında iletişim kurarak bu alanda çalışan uzmanların profillerini talep edebilirsiniz. Çocuğunuzun bu düşüncelerinin nasıl ortaya çıktığını belirleyebilirsek daha sağlıklı hareket edebiliriz.

 • - Fatma ****** 2022-01-12 23:15:27
  Ilk okul 2.sınıfa giden oğlum okulda hiç kimseyle konuşmuyor.evde çok konuşuyor tanımadığı kimselerle konuşmuyor ne yapmaliyim (Diğer Kategorisi)
  • Ergin DURAN 2022-01-13 00:39:05

   Merhaba, çocuğunuzun okulda hiç mi konuşmuyor yoksa okulda da tanımadığı kişilere karşı mı kendisini ifade etmiyor? Örneğin öğretmeni, okul psikolojik danışmanı, varsa sıra arkadaşı ya da sınıf arkadaşlarıyla konuşuyor mu? Eğer ki okulda tüm gün sessizse ve kimseyle konuşmuyorsa selektif mutizm belirtileri gösteriyor olabilir. Ancak bu sadece bir düşünce. Konuyla ilgili canlı destekten iletişime geçerseniz size daha doğru yönlendirme yapılabilir. İyi günler dilerim.

 • - Ayşe ****** 2022-01-10 16:03:26
  2 yaşındaki bebeğim gece uykusunda hiç bir problem olmadığı halde 5 6 defa uyanıyor ve ağlıyor ve gün içinde de istediği şeyler olsa da olmasa da mutsuz bu uyku bozukluğu bizi çok yoruyor çocuk doktoru fiziksel bir sorun olmadığını söyledi ruhsal anlamda ne gibi bir sorunu olabilir (Diğer Kategorisi)
  • Ergin DURAN 2022-01-10 16:17:16

   Merhaba, konuyla ilgili Nagihan Ergün ya da Büşra Reyhan ile görüşme sağlayabilirsiniz. Çocuğun kendini güvende hissetmediği ya da kaygısını tetikleyen bir durum söz konusu olabilir. Bu konuda ebeveyn danışmanlığı almak sizin de aklınıza takılan sorulara yanıt bulmanıza katkı sağlayacaktır.

 • - Esma ****** 2022-01-10 01:40:47
  Bana ailem tarafından çok baskı uygulanıyor hiç mutlu değilim tek istediğim ölmek bunuda gerçekleştiricem sizce haksız mıyım? (Aile içi problemler Kategorisi)
  • Fulya KÖKDEN 2022-01-10 16:40:51

   Merhaba, öncelikle bu şekilde ölüm düşünceleriniz var ise bir an önce bir tuh sağlığı uzmanı ile görüşmenizi tavsiye ederim. Sanırım içinden çıkamadığınız olaylar var.

 • - Beyza ****** 2022-01-03 22:03:08
  Nişanlımla sürekli tartışıyoruz anlaşamıyoruz ama birbirimizden de kopamıyoruz çok sevdiğim için ayrılamıyorum ama beraberken ikimiz de mutsuzuz ne yapmalıyım (Evlilik Problemleri Kategorisi)
  • İdil Sera ŞAHİN 2022-01-05 11:05:14

   Merhaba, ilişki içinde yaşadığınız anlaşmazlıkları tek tek ele almak ve üzerine konuşmak faydalı olacaktır. Hangi durumlarda tartışıyorsunuz? Tartışmalar ne zaman artmaya başladı? Beraberken sizi etkileyen olumsuz etkenler nelerdir? gibi birçok sorunun ele alınması gerekiyor. Dilerseniz seans oluşturduktan sonra detaylı görüşme sağlayabiliriz. İyi günler dilerim.

 • - Smmm ****** 2022-01-03 15:42:33
  Merhabalar ben 29 yaşında anksiyete rahatsızlığı olan biriyim ve son 2 aydır sürekli anksiyete yaşıyorum sürekli ölücek gibi hissediyorum ilaçta kullanıyorum dalar şikayetlerim devam ediyor hiç birşeyden zevk alamıyorum mutlu olamıyorum kafayı yiyecek kendime bişey yapıcakmışım gibi hissediyorum yoğun sıkıntı yaşıyorum ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim (Panik Atak Yaşıyorum Kategorisi)
  • Ergin DURAN 2022-01-03 16:23:53

   Merhaba, öncelikle kullandığınız ilaçlarla ilgili tekrardan hekimle görüşmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Hekim belki ilaç değiştirir belki dozlarla ilgili bir değilişikliğe gider. Kendime bir şey yapacak gibi hissediyorum dediğiniz durum eğer ki kendinize zarar vermekse mutlaka bu durumu da hekime aktarın. ona göre tedavi sürecini planlayacaktır. diğer yandan ölecekmiş gibi hissetme, kaygı ya da diğer olumsuz duygularınıza yönelik terapi sürecine başlamanız sizin için daha iyi olacaktır. kaygı durumunuzu tetikleyen durumları ayrı ayrı ele almak, ortaya çıktığı ana yönelik değerlendirme yapmak daha faydalı. konuyla ilgili dilerseniz 10 dakikalık ön görüşme oluşturabilirsiniz. iyi günler dilerim.

 • - Aleyna ****** 2022-01-02 21:15:36
  Merhabalar ben 3. sınıf üniversite öğrencisiyim. Onunla bu zamana kadar aramızda iletişim konusunda olsun güven konusunda olsun hiç sorun yoktu. Taaki 1 hafta öncesine kadar. Üniversite öncesi dershanedeki arkadaşlar ile ben dahil 5 kız olmak üzere irtibatımızın kopmaması için görüşebilmek için bir whatsapp grubumuz vardı grubumuzun yöneticisi arkadaşım idi. Kendisi 3-4 senelik selam verdiğim değer verdiğim konuştuğum biri. Ama grup içinden yada grup dışından (sezgilerim grup içinden diyor) biri hakkımda ona yalan yanl (Diğer Kategorisi)
  • İdil Sera ŞAHİN 2022-01-05 11:10:27

   Merhaba, öncelikle 1 hafta öncesinde olanları detaylandırarak sizi endişelendiren durumları konuşmak gerekiyor. Karşı taraf ile ayrıntılı görüşme şansınız oldu mu? Sizce ne oldu da güven konusunda sorun olmaya başladı gibi birçok soruyu tek tek ele almak faydalı olacaktır. Dilerseniz seans aldıktan sonra her aşamayı detaylı konuşabiliriz. İyi günler dilerim.

 • - Osman ****** 2021-12-30 19:34:23
  Ben cezaevinden çıktım 5 sene aradan sonra ve bende beni rahatsız eden bir çok sorunla karşılaştım örneğin toplum içerisinde durgunluk konuşma güçlüğü ve olur olmaz takıntılar güvensizlik anı keyifsizlikler ve bunlara benzer birçok olaylar bunların sebebi ve tedavisi hangi şekilde düzelir ilaç kullanmak istemiyorum.sagılar (Kaygı Bozukluğu Kategorisi)
  • Ergin DURAN 2021-12-30 19:59:39

   merhaba, sanırım cezaevinden sonra tekrardan uyum sağlama konusunda kendinizi tedirgin hissediyorsunuz. konuşurken durgunluk yaşamanıza sebep olan şey nedir? kendinizi ifade ederken nelerden çekiniyorsunuz? güvensizlik durumu nasıl ortaya çıkıyor örneğin? hangi durumlarda karşınızdaki kişiye güvenmekte zorlanıyorsunuz? bunları biraz daha ifade etmek, kendinize dair bakış açınızı daha net farketmek için dilerseniz seans alabilirsiniz.

 • - Ali ****** 2021-12-29 20:25:09
  merhaba 10 aydır panik atak sorunu yaşıyorum aslında panik atağı aştım ama 3 5 aydır şöyle bir şey oluyor zaman zaman uykuya tam dalıcakken sesler duyuyorum birden irkilerek kendime geliyorum ve geçenlerde şöyle bir şey oldu sabah uyandım rüyamda ne gördüğümü hatırlamıyorum ama sanki beyaz bir kalemle çizilmiş gibi bir yüz gördüm 2 3 saniye kadar çok büyük boyutlarda bir yüzdü bu acaba panik atakla ilgili bir yan etki mi bu yoksa başka bir şey mi not: hiç antideprasan kullanmadım (Panik Atak Yaşıyorum Kategorisi)
  • Ergin DURAN 2021-12-30 19:56:44

   Merhaba, görmüş olduğunuz rüyanın bahsetmiş olduğunu panik ve endişe durumuyla ilgili olmadığını ifade edebilirim. uyku kalitenizle ilgili bir sorun söz konusu değilse rüya görmeniz çok normal. tabii ki rüyanın sizin için farklı anlamları olabilir. Diğer yandan eğer ki hayatınızda endişe ve kaygı durumu devam ediyorsa süreci daha net değerlendirmek adına psikolojik destek alabilirsiniz.

 • - Bilal ****** 2021-12-28 21:55:26
  Ben üniversite öğrencisiyim ve son zamanlarda durduk yere çok stresli oluyorum küçük bir ödev bile verilse strese giriyorum bacaklarım falan titriyor üstelik bende sınıfı geçemiyicek korkusu var çünkü kitaplar için bi ücret ödedik ama stres in ondan kaynaklandığını düşünmüyorum çünkü genelde akşamları stres oluyorum ve bu yüzden uyuyamadığım bile oluyor normalda kısa süre öncesine kadar böyle bir şey yaşamazdım şu sıralar çok stresliyim daha anlatıcağım konu var onuda başka soruda inşAllah. (Depresyon Kategorisi)
  • Serdar KÖRÜK 2021-12-29 17:16:34

   Stres veya anksiyete dediğimiz durumlar aslında evrimsel birer hayatta kalma mekanizmasıdır. Çoğu zaman işimize yarar ancak gerektiğinden fazla sergilenmesi hem fiziksel hem de psikolojik sağlığa zarar verir. Anksiyete hayatımızla ve günlük işleyişimizle ilgili bir anlam taşımaktadır. Mühim olan ise sistemimizdeki ters giden bir şeyleri keşfedip onları düzeltebilmektir. Anksiyetenin işlevi aslında bunları keşfetme noktasında bir uyarıcı olmasıdır.

 • - Hasan ****** 2021-12-28 21:13:17
  Merhaba benim neyim var sizce bulamadım sitenizi araştırma yaparken buldumda öğrenciyim psikoloğa gidemedim online terapi aldım 8 seans hiçbirşey anlatmadı paramda bitti malesef cevaplarsanız çok mutlu olurum ben kendim bulucam çaresini artık -tek başına dışarı çıkamama (çok nadir çıkma) - biryere giderken hep iki kişi olma isteği - konuşurken göz teması kuramama - insanların beni yargılaması düşüncesi yemek yaparken evde otururken iki üç kişi yeni bir insan grubuyla tanışırken vs (Diğer Kategorisi)
  • Serdar KÖRÜK 2021-12-29 17:19:08

   Sosyal ilişkilerde kaygı yaşama durumu söz konusu olduğunda genelde bilişsel çarpıtmalarımız, yanlı düşüncelerimiz, olumsuz otomatik düşüncelerimiz önemli rol oynamaktadır. Mühim olan noktalar ise bununla ilgili en eski anılar neler, bu durum ne zaman pekişti ve günlük yaşamda yer edinmeye başladı vb. gibi unsurlardır.