Online Psikolog İdil Sera ŞAHİN Çevrimdışı
İdil Sera ŞAHİN Psikolojik Danışman Özgeçmiş
Uzmanlık Alanları:

Sınav Kaygısı, İlişkisel Problemler, Motivasyon, Ergen Psikolojisi, Sosyal Kaygı, Aile Problemleri, Uyum Sorunları, Öfke Problemi, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, EMDR, Şema Terapi

Merhabalar, ben Psikolojik Danışman İdil Sera Erfenek. Ege Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden 2020 yılında mezun oldum. Mesleğimin ilk yılından beri yetişkinler ve ergenler ile 500'ü aşkın bireysel psikolojik danışma seansı yürüttüm. Profesyonel olarak kaygı, ilişkisel problemler, depresyon, stres, travma, yas ve motivasyon eksikliği gibi farklı konularda danışanlarımla çalışmaya devam ediyorum. 

Psikoloji alanındaki tutkum, sürekli bilgi ve deneyimimi genişletmemi sağlıyor. Üç yıldır Psikolektif online platformunda psikolojiye dair yazılar yazarak içerik üretiyorum. 

Profesyonel eğitimlerime 2019 yılında Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi ile başladım ve 2020 yılında Aile Danışmanlığı Eğitimi alarak ailelerin sağlıklı ve uyumlu yaşamasına katkıda bulundum. 2022 yılında EMDR I. Düzey eğitimi ile travma sonrası stres bozukluğu ve diğer travmatik deneyimlere yönelik tedavi yöntemlerinde uzmanlaştım. Bilişsel Davranışçı Terapi Temel Eğitimini tamamlayarak, danışanlarımın düşünce ve davranışlarını değiştirerek daha sağlıklı bir yaşam sürmelerine yardımcı olmayı amaçlıyorum.

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği'nin Şema Terapi Eğitimini bitirdikten sonra şu an ICEEFT tarafından verilen ve dünya çapında kabul gören eğitimle duygu odaklı terapist olma yolunda ilerliyorum. Duygu odaklı terapi, ilişkisel dinamikler ve duygusal bağ kurma süreçlerindeki uzmanlığımı artırmakta ve danışanlarımın yaşamlarına olumlu etkiler katmaktadır.

Her bireyin kendine özgü bir hikayesi ve ihtiyaçları olduğunun bilincindeyim ve terapi sürecini her danışanın kişisel hedeflerine uygun şekilde şekillendiriyorum. Danışanlarımın yaşam kalitesini artırmaya yardımcı olmak benim için büyük bir ayrıcalıktır.

Kendinize dair daha fazlasını paylaşmak ve danışmanlık sürecimiz hakkında bilgi almak için benimle iletişime geçin.


Uzmanlık Alanları

Eğitim Bilgileri

Sertifikalar

Danışan Yorumları:
Whatsapp