Online Psikolog Betül BOZOĞLAN Müsait
Uzmanlık Alanları:

ilişki problemleri,bağlanma sorunları,ergen psikolojisi,panik atak,sosyal fobi,boşanma öncesi destek,tekrar eden ilişki örüntüleri,kaygı bozukluğu,depresyon,bordirlene,narsistik kişilik ,fobiler,aile terapisi, travma

Psikolog Betül Bozoğlan, lisans eğitimini Kıbrıs Sağlık ve Toplum bilimleri üniversitesinde tamamladı. Şema terapi eğitim ve süpervizyonlarını Dr.Şükran telci ve Dr.Berna Ermiş ten tamamladı.Aktif olarak şema terapi üzerine çalışmaktadır.

Çalışma alanları arasında; yetişkin ,çocuk ve ergen psikoterapileri,bireysel yetişkin terapiler ,çocuk odaklı terapiler ,ebeveyn danışmanlığı çalışmalarını yürütmektedir.

Nedir şema terapi ?

Ben şemaları şöyle tanımlıyorum, bir ağaç düşünün ağacın dalları bizim düşüncelerimiz ve bu düşünceleri değiştirmek iyileştirmek,canlandırmak ağacın dallarını budayarak mümkün ve kolaydır. Ağacın kökleri ise bizim temel inançlarımızdır işte o temel inançlara ben şema diyorum; değiştirilmesi onarılması oldukça zaman ve emek ister çünkü şemalar yani temel inançlar çocuk yaşlarda oluşur .Bu şemalar o kadar bizimle ve bizdendir ki , bizi yönetir hakimiyeti altına alır hele de bu şemalar uyumsuz şemalarsa... Tekrar eden ilişki örüntülerinden ,depresyona ,kaygı bozukluğuna ,bağımlılıklara ve hatta cinsel işlev bozukluğuna kadar uzanan çeşitli psikolojik problemler bizimle birlikte gelir. Eğer ki bu problemlerden birini veya bir kaçını yaşıyorsan kendine şu soruyu sorabilirsin ; çocukken al(a)madığın hangi ihtiyaç hangi davranışı tekrar etmene sebep oluyor ve çocuk yanının neye ihtiyacı var ?  Bu sorunun cevabını bulmak kolay olmayabilir hatta çoğu zaman çocuk yanımızı görmezden gelmeyi seçeriz .Hepimiz değerli ve biriciğiz en azından böyle olduğumuza inanmak istiyoruz .Yukarıda saydığım herhangi bir belirtiye sahipseniz profesyonel destek almaktan çekinmeyin , en güzel yatırımın  kendi ruh sağlığınıza yapmış olduğunuz yatırım olduğunu hatırlatmak isterim . Şema tetiklenmesiz bir gün dilerim :) 


Uzmanlık Alanları

Eğitim Bilgileri

Sertifikalar

Danışan Yorumları:
Whatsapp