Online Psikolog Aysu Apakay

Meşgul

69 Seans
45 Danışan
4 Yorum

Aysu Apakay

Psikolojik Danışman

Merhabalar, ben Psikolojik Danışman Aysu APAKAY. 2018 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden mezun oldum. 2018 yılında Bahçeşehir Üniversitesi‘nde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik alanında tezli yüksek lisans yapmaya başladım ve şu an tez sürecindeyim. Tez çalışmalarımı travma, kriz, kaygı ve psikolojik sağlamlık konuları üzerine yapıyorum. Şu an özel bir okulda, lise kademesinde okul psikolojik danışmanı olarak görev yapıyorum. Bununla birlikte Türk PDR Derneği'nin kadına ve çocuğa şiddet projesi kapsamında gönüllü olarak online psikolojik danışma hizmeti veriyorum. Aynı zamanda Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın projeleri kapsamında dezavantajlı gruplarda yer alan gençlerle gönüllü olarak oturumlar yapıyorum. Genel olarak, ergenlerle sınava psikolojik hazırlık, kaygı ve stresle başa çıkma, özgüven, akran ilişkileri, aile ilişkileri ve ebeveyn-ergen arası çatışmalar gibi konularla çalışıyorum. Ebeveynlerle ise travma, kriz, kayıp ve yas üzerine çalışıyorum. Halihazırda Davranış Bilimleri Enstitüsü'nden EMDR Terapi Eğitimi almaya devam ediyorum. Türk PDR Derneği'nden Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi ve Terapötik Kartlar Eğitimi aldım. Çocuk Resimleri Yorumlama & Projektif Çizim Testleri ve Objektif Çocuk Testleri uygulayıcısıyım. Ayrıca YÖRET'ten Yaratıcı Drama ve Psikodrama alanlarında eğitim aldım. Buna ek olarak Oyun Terapisi Eğitimi aldım. 

Ergen ve yetişkinlerle üç senedir online terapi, bireyle ve grupla psikolojik danışmanlık görüşmeleri yapıyorum.

 

Uzmanlık Alanları

Eğitim Bilgileri

Lisans / Yıldız Teknik Üniversitesi / Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

2014-2018

Yüksek Lisans / Bahçeşehir Üniversitesi / Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

2018-2020

Sertifikalar

EMDR 1.Düzey Eğitimi / Davranış Bilimleri Enstitüsü / Emre KONUK

2021

Çocuk Resimleri Yorumlama ve Projektif Çizim Testleri / Türk PDR Derneği

2018

Objektif Testler Eğitimi / Türk PDR Derneği

2018

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi / Türk PDR Derneği

2020

Terapötik Kartlar Eğitimi / Türk PDR Derneği

2020

Sistemi Aile Terapisi / Türk PDR Derneği

2021

Danışan Yorumları (4)

Beklediğimden çok daha farklı bir deneyimdi. Üstelik gece geç saat olmasına rağmen gerçekten anlayışla karşılandım. Çok memnunum
Hatice ******
Aysu Hanım çok güler yüzlü, içten ve kendinizi yanında çok rahat hissedip içinizi açabileceğiniz biri. İlk kez destek alacağım için başta çok kaygılı olmama rağmen şimdi iyi ki başlamışım diyorum. Kendisine destekleri ve ilgisi için teşekkür ediyorum.
Ayşe ******
Aysun hanımla ilk seansımızda bana bugüne kadar bana yaklaşılmayan şekilde yaklaştığıını gördüm. Teşekkürleri ederim.
Yeni ******
Çok iyi bir danışmansınız Aysu Hanım, anlaşıldığımı hissettim. Teşekkür ederim bu güzel seans için.
Şafak ******