Online Psikolog Zehra MERİÇ GENÇ

Meşgul

29 Seans
8 Danışan
4 Yorum

Zehra MERİÇ GENÇ

Uzman Psikolojik Danışman

Merhaba, ben Uzman Psikolojik Danışman Zehra Meriç Genç. 2017 yılında Maltepe Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden mezun oldum. 2020 yılında ise Bahçeşehir Üniversitesinde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik alanında tezli yüksek lisans eğitimimi tamamladım. İki buçuk sene özel bir okulda ilkokul ve ortaokul kademelerinde okul psikolojik danışmanı olarak görev yaptım. Şimdi ise, bir yandan doktora başvurularıma ve eğitimlerime devam ederken diğer yandan bu platformda çocuk, ergen ve yetişkinler ile bireysel terapi süreçleri yürütüyorum.

Tez Başlığı:

Z Kuşağı Üniversite Öğrencilerinde Psikolojik Yardım Almaya İlişkin Tutum ile Öz Şefkat ve Bilişsel Esneklik Seviyesi Arasındaki İlişkinin İncelenmesi

 

 

 

 

 

Uzmanlık Alanları

Eğitim Bilgileri

Lisans / İstanbul Maltepe Üniversitesi / Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

2012-2017

Yüksek Lisans / İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi / Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

2017-2020

Sertifikalar

Çocuk Testleri Eğitimi / Tin Psikolojik Danışmanlık

2018

Yaratıcı Drama Liderliği Eğitimi / İstanbul Çağdaş Drama Derneği

2021

Oyun Terapisi Eğitimi / Uzm. Kl. Psk. Birgül Emiroğlu Bakay

2021

Danışan Yorumları (4)

görüşmelere başlamadan önce çok gergindim, kaygı verici durumlarda elim titriyordu kalp atışım hızlanıyordu ancak görüşmelerden sonra zamanla bu durum azaldı.Zehra hanıma çok teşekkür ederimm.
sense8 ******
görüşmelere başlamadan önce hiç umudum yoktu...ancak hocamla yapmış olduğum görüşmelerle tekrardan ayağa kalktım...teşekkürler..
kiraz ******
Zehra hanımla kaygı durumuma yönelik 7.görüşmemi yaptım.gerçekten bugüne kadar aklıma gelmeyen sorularla kendimi fark etmeme yardımcı oluyor...kesinlikle tavsiye ediyorum.her görüşmeden sonra kendimi daha rahat hissetim.
Selinn ******
çok teşekkür ederim
Hamit ******