Sıkça Sorulan Sorular

Çevrimiçi terapi ya da online terapi son zamanlarda gelişen dijital dünyaya uyum sağlamak olarak nitelendirilebilir. Telefon, bilgisayar ya da benzeri iletişim araçlarıyla internet aracılığıyla uygulanan terapi / psikolojik danışmanlık çeşididir. Çevrimiçi Terapi ile ilgili yapılan araştırmalarda terapötik ilişkinin çevrimiçi ortamda da kurulabildiği ifade edilmektedir.

Yapılan görüşmeler terapinin en temel unsuru olan gizlilik çerçevesinde kayıt altına alınmaz. Etik ilkeler gereği psikologar ve psikolojik danışmanlar danışanın paylaştığı bilgileri üçüncü kişilerle paylaşmaz. Gizlilikle ilgili bilgiler ilk oturumda uzmanlarımız tarafından danışanlarla paylaşılmaktadır.

Çevrimiçi terapi her an ulaşılabilir olması, maliyet açısından daha uygun olması, yüz yüze terapiye ulaşılmasının güç olduğu durumlarda danışanlara kolaylık sunmaktadır. Coğrafi olarak izole bölgede yaşayanlar, fiziksel engeli ya da ciddi bir rahatsızlığı olduğu için evden çıkamayanlar, kendilerini yüz yüze görüşme olmadan sesli ya da yazılı olarak daha kolay ifade edebilen danışanlar açısından avantaj sağlamaktadır.

Yapılan çalışmalar sosyal fobi, depresif bozukluklar, travma sonrası stres bozukluğu, yas süreci, anksiyete bozuklukları ve yeme bozuklukları gibi durumlarda çevrimiçi terapinin etkili olduğunu ifade etmektedir. Ağır psikiyatrik bozukluk, kriz durumları, kendine veya başkasına zarar verme düşüncelerinin bulunması, veli izni olmaksızın 18 yaş altı kişilerin online terapi yöntemini tercih etmesi uygun değildir. Bu tür durumlarda yüz yüze terapi tavsiye edilir.

Evimde Terapi sitesi psikolog ve psikolojik danışmanlarla danışanları bir araya getiren online terapi platformdur. Bu konuda uzmanlarla danışanları bir araya getiren arabulucu bir rol üstlenmektedir. Alanında uzman psikolojik danışman / psikolog ve klinik psikologların sunmuş olduğu ruh sağlığı hizmeti ile danışanların getirmiş olduğu konulara farklı bir bakış açısı sunmayı hedeflemektedir.

Sayfanın üst menüsünde bulunan 'Giriş & Kayıt' butonuna tıklayarak telefonunuza gönderilen SMS kodu ile yapılan doğrulamayı tamamlayarak üyelik kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Listelenen danışmanlarımızdan seans almak istediğiniz kişinin 'Randevu Al' veya 'Şimdi Konuş' butonlarına tıklayarak istenen bilgileri tamamlamanız sonucu başarılı bir şekilde seans oluşturabilirsiniz.

Ödemeler kredi kartı ile yapılabilmektedir. Ödeme sistemimiz iyzico güvencesi altında, önde gelen endüstri standartları baz alınarak periyodik olarak güncellenmektedir. Tüm kişisel bilgiler, ulusal ödeme işlemcisi tarafından korunarak güvence altına alınmaktadır.

EvimdeTerapi yönetimi psikolog ve psikolojik danışman alımlarında mezuniyet belgesi ve eğitim bilgilerine dikkat etmektedir. Bu konuda uzmanların almış olduğu terapi eğitimlerinde süpervizyon eğitimi alıp almadıklarına dikkat edilmektedir. Uzmanlar çalışma alanlarını, mezuniyet durumlarını ve terapi eğitimlerini profillerini inceleyerek görebilirsiniz.

Psikolog ve psikolojik danışman başvurusu için [email protected] adresine CV gönderebilirsiniz. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra site yönetimi olarak sizinle iletişime geçilecektir.